بیوگرافی سلطان هیثم بن طارق آل سعید


: 443

✅بیوگرافی سلطان هیثم بن طارق آل سعید‎ ❇️ هيثم بن طارق آل سعيد‎؛ زادهٔ ۱۳ اکتبر ۱۹۵۴) سلطان عمان است. پس از درگذشت پسرعمویش سلطان قابوس به سلطنت رسید. ‎هیثم بن طارق آل سعید ‎سلطان عمان ‎اطلاعات شخصی ‎زاده ‎۱۳ اکتبر ۱۹۵۴ ‏(۶۵ سال) ‎مسقط ‎ملیت :‎عماني ‎شغل :‎سیاستمدار ‎او که پیشتر وزیر میراث فرهنگی بوده، یکی از علل انتصابش به عنوان پادشاه کشور عمان این بود که سلطان قابوس فرزندی نداشت. ‎او همچنین سمت‌هایی از جمله فرستاده ویژه سلطان قابوس و وزارت خارجه نیز داشته‌است. از آنجایی که وی از سال ۲۰۰۲ نماینده ویژه سلطان قابوس است، امید است همچون سلطان قابوس سیاست گذاری های صلح جویانه ای را پیش رو قرار داده و موجب کاهش تنش در خاور میانه گردد. ‎وی فارغ‌التحصیل سال ۱۹۷۹ در برنامه خدمات خارجی دانشگاه آکسفورد (FSP) است، تحصیلات تکمیلی خود را تحت نظارت کالج پمبروک انجام می‌دهد.

آدرس ارتباطی ما

آدرس : سلطنت عمان ، برکاء ، جنب بلدیة ، ساختمان 3 طبقه اول ، کد پستی 320

مدیرشرکت : عامری                           

تلفن : 09170137701

واتس اپ : 0096896144350

ایمیل : businessameri@gmail.com

درباره عمان

کشور عمان به پایتختی مسقط و به مساحت ۵۰۰،۰۰۰ کیلومتر مربع دارای ۱،۷۰۰ کیلومتر خط ساحلی مشرف به ۳ دریای خلیج فارس، دریای عمان و دریای عرب است و با کشورهای امارات، عربستان و یمن هم مرز میباشد، دارای آب و هوای گرم و خشک و بیابانی است‌ (به استثنای فصل باران در جنوب) و واحد پول آن ریال میباشد (هر ریال تقریباً ۲،۶ برابر دلار است).

۴،۶ میلیون نفر جمعیت دارد (محلی و مهاجر) و زبان رسمی عربی است. نظام سیاسی آن پادشاهی با سلطنت سلطان قابوس بن سعید است. از نظر سیاسی مراودات دوستانه با کشورهای جهان دارد و به صلح طلب ترین کشور دنیا معروف است. همچنین دارای دوستی دیرینه با ایران است (محمدرضا شاه پهلوی به درخواست عمان، در سال ۱۹۷۰ میلادی ارتش خود را به عمان فرستاد و قدرت را در دستان سلطان قابوس قرار داد) که این رفتار خوب با ایرانیها کاملاً مشهود است و ایرانیها در عمان از احترام خاصی برخوردارند.